ברכת נשיא המדינה
ראובן ריבלין
נשיא המדינה

מצטיינים ומצטיינות יקרים, 

אריסטו, הפילוסוף היווני, טען כי הצטיינות, מעלה טובה, איינה פעולה חד פעמית אלא הרגל שיש לקנות אותו, תכונה שמצריכה אימון. בעולם בו אנו חיים היום, נראה לפעמים כי הרגלים והצטיינות הם שני הפכים: החדש, החד פעמי זוכה להערכה ואילו ההתמדה והשגרה היא אם כל חטאת. נדמה שאין דבר נורא יותר, משעמם יותר, מנוון יותר מפעולות שחוזרות על עצמן.

האמת היא שההמצאות הגדולות ביותר באו לעולם בזכות ניסויים מפרכים שחזרו על עצמם שוב ושוב. היצירות הגדולות ביותר נולדו בזכות תרגול חוזר ונשנה, שקדנות ועבודת נמלים. ההיסטוריה האנושית והקדמה האנושית נוצרו בזכות אנשים שהניעו את גלגליהן בחריצותם, במסירותם, בסבלנות וביזע.

אתם, המצטיינים והמצטיינות בפרס על שם נח מוזס, משמשים דוגמה חיה לאופן שבו ההרגל, המאמץ, והעבודה הקשה מנביטים מתוכם הצטיינות. הרגלי עבודה של הצטיינות אינם נקנים ואינם נבנים ברגע. הם תוצר של חינוך, של תכונות אופי, של כישורים ומיומנויות שנרכשו לאורך הדרך ולא פחות מכל אלה, הצטיינות היא פעמים רבות תוצאה של אנשים נפלאים שהיו עבורנו מודל לדוגמה וכאלה שליוו אותנו לאורך חיינו.

מדינת ישראל הייתה מאז ומעולם מדינה שמקור גאוותה הגדול ביותר הוא על אנשיה. בשבעים שנותינו, הצלחתנו להגיע להישגים מופלאים בתחומים רבים - במדע, בחינוך, בטכנולוגיה. מדינת ישראל הקטנה, בעלת משאבי הטבע המצומצמים, הפכה לשם דבר בעולם. ההישגים הללו כולם הם פרי ידיים ומחשבה אנושית. הם נזקפים לזכותם של גברים ונשים שיודעים לשלב התמדה ותעוזה, עמל וחזון, חריצות וחדשנות. 

אתם, שרואים בעבודתכם השגרתית הזדמנות לעשות טוב, שחוזרים על אותן הפעולות במחשבה רעננה, שרואים את האנשים שסביבכם ויודעים להפוך עבודה טובה מאוד לעבודת צוות מצוינת - אתם ואתן מניעים אותנו. רוח ההצטיינות הזו, רוח ההצטיינות שלכם, היא הרוח שאיתה בונים חברה, מדינה, עולם. ההצטיינות שלכם איננה רק מקור גאווה, היא מקור של למידה והשראה לכולנו. 

אני מודה לכם בשם כולנו ומבקש שתמשיכו לדחוף אותנו קדימה.

שלכם 
בברכה, ובהערכה רבה
ראובן (רובי) ריבלין
ירושלים
  
18.01.2018 - טקס הענקת פרסי צל"ש השר במסגרת מבצע "העובד המצטיין" 2017 התקיים השנה בתיאטרון חולון - בית יד לבנים. שר האוצר מר משה כחלון העניק את מגיני ההצטיינות ל-33 העובדים המצטיינים
  
במידה והוענק לך בעבר אות נשיא המדינה , או צל"ש השר, ושמך אינו נכלל ברשימות המופיעות באתר זה, נא עדכן אותנו בטלפון 03-6383484/3
  
1.1.2018 החלה ההרשמה לפרויקט 2018, נשלחו טפסי הרשמה כולל הסברים ונהלים. מטה "העובד המצטיין" יעזור לאנשי הקשר בכל פעילות בתחום.
  
31.10.17 הודעה על אירוע חגיגי במפעלים/מוסדות יעשה עד שבועיים לפני, ע"מ שנשבץ כתב וצלם לסיקור הטקס החגיגי, שיופיע בעמוד "העובד המצטיין" בידיעות אחרונות
  
27.02.2018 - טקס חלוקת פרסי "העובד המצטיין" ע"ש נח מוזס 2017- במעמד נשיא המדינה מר ראובן (רובי) ריבלין, נערך ביום שני, י"א באדר תשע"ח - 26.02.2018, בבנייני האומה בירושלים. הזוכים במקום הראשון: מר ערן רוזנברג מהתעשייה האווירית לישראל (תעשייה), וד"ר יצחק זיו-נר ממשרד הבריאות – נציבות שירות המדינה (שרותים).
  
15.10.17 שיבוצים חדשים בועדת השיפוט העליונה של "העובד המצטיין". הגב' יעל איטן - נציגת שרות המדינה, אריה אהרון - נציג נציבות שרות המדינה, צבי הופגנג - נציג הציבור.
ידיעות טכנולוגיות - פיתוח טכנולוגיות, מוצרים ומערכות מידע
מטה "העובד המצטיין"
רח' נח מוזס 1, ת.ד. 1109, ראשל"צ, 7565233  טלפון: 03-6383484/3  
פקס: 03-6383485  |  E-mail:haoved@yedioth.co.il  |  הצהרת פרטיות  |  תנאי שימוש
רוית מלכוב - מנהלת שיווק 054-6561771 שירי בטה - מתאמת מפעלים 052-4678737